KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14198298
nr 1419 8298
Fingal Winroth
(f. 1919), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad J Winroth 1952. Olja på duk, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 54x130 cm
Fingal Winroth, svensk bildkonstnär och lärare född 1919.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:59:00
20/9 19:53:54
Fingal Winroth
Läs mer om Fingal Winroth